Nyquista White

Denon Store Warszawa

Denon store Warszawa

Firma Denon to znana japońska marka, która zasłynęła z produkcji sprzętu audio-wideo. W swojej ponad stuletniej historii, firma zawsze była pionierem na rynku, wprowadzając nowatorskie produkty i technologie dostępne dla szerszej grupy odbiorców, o różnych zasobach finansowych.

Niedawno mieliśmy przyjemność adaptować salę odsłuchową w salonie Denona w Arkadii. Wykorzystane panele akustyczne umożliwiły nam osiągnięcie optymalnych warunków do testowania przestrzennych systemów audio, w tym system nagłośnienia Dolby Atmos.

Ściany sali pokryte są naszym unikalnym systemem akustycznym NyquiWall. System ten, czyli akustyczny system napinanych ścian filcem, systemem listew PVC, w których napina się tkaninę filcową. Jest charakterystyczny ze względu na niską oporność powietrzną, co umożliwia umieszczenie głośników surround za tkaniną akustyczną, nie wpływając negatywnie na wysokie pasmo częstotliwościowe głośników. Dla poprawy estetyki i akustyki, jedna ze ścian została zaaranżowana za pomocą stylowych paneli akustycznych w formie lameli pochłaniających dźwięk. Panele EcoStripes wykonane są z włókien poliestrowych, pozyskiwanych z recyklingu butelek PET i montowane na standardowej płycie akustycznej EcoBoard. 

Dodatkowo, nasze logo, stworzone z ekologicznego materiału PET w formie samoprzylepnych liter, nadaje całości wykończenia wyrafinowanego uroku. To podkreśla nasze oddanie dla tworzenia przestrzeni szanując środowisko. Dla wytrawnego audiofila, salka ta może wydawać się przetłumiona, ale rozwiązania zostały głównie nastawione na odsłuch wielokanałowy – co za tym idzie czas pogłosu jest znacznie niższy niż w wypadku sal stereo.

Informacje o realizacji

Klient

Denon

Projektant

Olga Pollak – Olcha

Wykorzystane produkty

NyquiWall, EcoStripes

 

Make an inquiry