Nyquista White

Mitsubishi Electric

Mitsubishi Electric - Warszawa

Mitsubishi Electric, jako renomowany lider na świecie, dominuje w sektorze systemów klimatyzacyjnych dla klientów prywatnych oraz firm. Ich niedawno uruchomiona siedzibąsiedziba w Warszawie zdobyła unikalny i niepowtarzalny styl za sprawą implementacji akustycznych paneli sufitowych EcoGrid.

Styl całego pomieszczenia nawiązuje do świata kwitnącej wiśni, obfitego w piękne kwiaty sakury. Dopełnieniem przestrzeni jest nasz system paneli sufitowych EcoGrid w kolorze sunset red. To rastrowy sufit akustyczny, wykonany z innowacyjnego materiału PET o wysokim współczynniku pochłaniania dźwięku. Ażurowa konstrukcja oraz pionowy układ elementów sprawiają, że dźwięk pochłaniany jest całą powierzchnią panelu, zarówno przy bezpośredniej fali akustycznej, jak i tej odbitej od sufitu. Krzyżowe ułożenie rastrów zapewnia pochłanianie rozproszenie dźwięku w obu płaszczyznach, co dodatkowo poprawia warunki akustyczne i redukuje hałas pogłosowy.

Dzięki regulowanej wysokości i możliwości dostosowania rozstawu, system sufitowych paneli akustycznych EcoGrid umożliwia montaż pod instalacjami technicznymi i sanitarnymi, w tym wentylacją, klimatyzacją, oświetleniem, czujnikami dymu, spryskiwaczami i innymi. Struktura ta również umożliwia swobodny przepływ powietrza, co jest kluczowe przy projektowaniu systemów wentylacyjnych czy przy wykorzystaniu stropów termoaktywnych. Projekt ten jest przykładem łączenia akustyki z designem.

Informacje o realizacji

Klient

Mitsubishi Electric

Projektant

Nyquista

Wykorzystane produkty

EcoGrid

 

Złóż zapytanie ofertowe