KONSULTACJE I NADZÓR PROJEKTOWY ​

Zasięgnij opinii eksperta.

KONSULTACJE I NADZÓR PROJEKTOWY ​

Zasięgnij opinii eksperta.

KONSULTACJE I NADZÓR PROJEKTOWY

Nyquista to zespół wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych ekspertów z dziedziny akustyki, architektury i prac wykonawczych. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu jesteśmy w stanie zaoferować pomoc w zakresie doradztwa oraz nadzoru wykonawczego na każdym etapie projektu.

Najczęstsze pytania:

Konsultacje z zakresu akustyki możemy przeprowadzić w dowolnie wybrany przez klienta sposób. Udzielamy konsultacji zarówno zdalnie – przez telefon lub w postaci wideokonferencji, jak i na miejscu w lokalizacji wskazanej przez klienta.

Nasi eksperci dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu są w stanie pomóc oraz doradzić nawet w najbardziej skomplikowanych problemach związanych z akustyką. Podpowiadamy, z jakich technologii skorzystać oraz jakich materiałów użyć, aby w sposób optymalny i efektowny wizualnie poprawić akustykę w Twoim pomieszczeniu. Doradzamy w zakresie wyboru paneli akustycznych, mat wygłuszeniowych, sufitów podwieszanych, a nawet mebli akustycznych i wibroizolacji.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoja adaptacja akustyczna została zamontowana w sposób poprawny skorzystaj z naszej usługi nadzoru wykonawczego. Wykwalifikowany specjalista zadba o to, aby wszelkie prace montażowe zostały wykonane zgodnie z zamysłem projektanta tak, aby po zakończeniu prac wszystkie elementy adaptacji akustycznej pracowały zgodnie z zamierzeniem.

Konsultacja akustyczna na wczesnych etapach prac budowlanych i projektowych pozwala uniknąć kosztownych poprawek projektu. 

KONSULTACJE I NADZÓR PROJEKTOWY

Nyquista to zespół wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych ekspertów z dziedziny akustyki, architektury i prac wykonawczych. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu jesteśmy w stanie zaoferować pomoc w zakresie doradztwa oraz nadzoru wykonawczego na każdym etapie projektu.

Konsultacja akustyczna na wczesnych etapach prac budowlanych i projektowych pozwala uniknąć kosztownych poprawek projektu. 

Najczęstsze pytania:

Konsultacje z zakresu akustyki możemy przeprowadzić w dowolnie wybrany przez klienta sposób. Udzielamy konsultacji zarówno zdalnie – przez telefon lub w postaci wideokonferencji jak i na miejscu w lokalizacji wskazanej przez klienta.

Nasi eksperci dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu są w stanie pomóc oraz doradzić nawet w najbardziej skomplikowanych problemach związanych z akustyką. Podpowiadamy z jakich technologii skorzystać oraz jakich materiałów użyć aby w sposób optymalny i efektowny wizualnie poprawić akustykę w Twoim pomieszczeniu. Doradzamy w zakresie wyboru paneli akustycznych, mat wygłuszeniowych, sufitów podwieszanych a nawet mebli akustycznych i wibroizolacji.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoja adaptacja akustyczna została zamontowana w sposób poprawny skorzystaj z naszej usługi nadzoru wykonawczego. Wykwalifikowany specjalista zadba o to, aby wszelkie prace montażowe zostały wykonane zgodnie z zamysłem projektanta tak aby po zakończeniu prac wszystkie elementy adaptacji akustycznej pracowały zgodnie z zamierzeniem.

Formularz kontaktowy

FAQ

Najczęściej zadawane pytania.

Do odpowiedniego zaplanowania warunków nie zawsze potrzebne są pomiary akustyczne. Czasami wystarczą obliczenia lub symulacja komputerowa. Istnieje wiele rodzajów pomiarów akustycznych. W większości przypadków ich rodzaj, sposób wykonania oraz zastosowanie, opisane są w polskich i unijnych normach PN i ISO. Nasi akustycy dobiorą odpowiednią metodę pomiarową do panujących warunków.

Zgodnie z polską normą PN-B-02151 każdy nowo powstały budynek musi spełniać określone wymogi akustyczne. W przypadku budynków o standardzie podstawowym, minimalne wymagania określone są w części 2-4 w/w. normy. W przypadku budynków mieszkalnych o podwyższonym standardzie, wymagania określa cz. 5 tej normy. W celu weryfikacji czy dany lokal/ budynek spełnia aktualne wymogi prawne, należy przeprowadzić pomiary akustyczne za pomocą odpowiedniego sprzętu oraz metodami określonymi w normach.

Istnieje wiele systemów do izolacji akustycznej. Niestety nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Przede wszystkim należy określić źródło, rodzaj oraz dokładnie wskazać drogi przenikania hałasu. W tym celu najczęściej wymagane jest wykonanie pomiarów akustycznych. Czasami wydaje nam się, że hałas przenika np. przez strop, tymczasem problem stanowi ściana fasadowa, słupy konstrukcyjne lub system wentylacji.

Tak, obecne programy komputerowe pozwalają zasymulować niemal wszystkie parametry akustyczne np. izolacyjność ścian, hałas od instalacji technicznych, zrozumiałość mowy czy rozproszenie dźwięku. Im wcześniej zaczniemy planować odpowiednie warunki akustyczne, tym mniejsze jest ryzyko wystąpienia usterek i problemów na późniejszym etapie. Symulacja akustyczna jest często jedyną szansą na uniknięcie błędów architektonicznych, których poprawa na późniejszym etapie bywa kosztowna lub wręcz niemożliwa.

Co do zasady im wcześniej weźmiemy pod uwagę warunki akustyczne danego obiektu, tym lepiej. Poczynając od umiejscowienia budynku, zastosowanych materiałów budowlanych, a kończąc na projekcie instalacji technicznych i wystroju wnętrza, każdy etap ma znaczenie. Niezależnie jednak od tego, na którym z tych etapów jesteś, doradzimy Ci możliwie najskuteczniejsze rozwiązania.

Przede wszystkim weryfikujemy zgodność planowanej inwestycji z obowiązującymi przepisami i normami akustycznymi. Szukamy potencjalnych zagrożeń i usterek akustycznych jakie mogą wystąpić podczas realizacji. Doradzamy skuteczne materiały i panele akustyczne oraz sporządzamy wstępny kosztorys. Przeprowadzamy symulacje akustyczne dla wybranych pomieszczeń lub całego budynku. W razie potrzeby prowadzimy nadzór nad poprawnym wykonaniem projektu.

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących zagadnień akustycznych, można do nas zadzwonić, napisać lub umówić się na spotkanie. W miarę możliwości chętnie udzielimy odpowiedzi. W przypadku bardziej skomplikowanych projektów, proponujemy odpłatne konsultacje, wykonanie projektu akustycznego lub nadzór nad realizacją danej inwestycji.