Nyquista White

Brill AV Media

Brill AV Media

Brill AV Media to globalne przedsiębiorstwo ekspertów w dziedzinie rozwiązań audiowizualnych, które niedawno odnowiło swoje biuro korzystając z usług biura projektowego Hejduk Architekci i naszymi sugestiami akustyczno-wizualnymi. Klient zlecił nam stworzenie lady recepcyjnej, która będzie nie tylko elementem dekoracyjnym, ale również pełnić będzie funkcję akustyczną. Głównym elementem recepcji oraz wybranych przestrzeni biurowych są nowoczesne panele akustyczne NyquiTiles Round i system napinanych ścian akustycznych NyquiWall. Te panele posiadają dekoracyjny, trwały i akustycznie transparentny filc na zewnątrz oraz efektywny absorber dźwięku klasy A w środku. Panele akustyczne zostały zaprojektowane i wykonane tak, aby swoim układem przeszycia tworzyły litery AV. W pokoju prezesa, widocznego również wjeżdżając do biura z zewnątrz, motyw “AV” został podświetlony, tak aby jeszcze bardziej uwydatnić znak rozpoznawczy marki. Motyw ten przewija się w całym biurze tworząc spójną całość nawiązującą do charakteru świadczonych usług przez firmę Brill AV. 

 Pracownicy korzystający z małych salek do prowadzenia wideocalli, bądź rozmów telefonicznych, narażeni są na występowanie częstego problemu z  wysokim czasem pogłosu, bądź efektu dźwiękowego tzw. “studni”, gdzie głos wielokrotnie odbija się od ścian tworząc niesprzyjającą pracy i nieczytelny odbiór rozmów po drugiej stronie słuchawki, czy kamerki internetowej. Dlatego w salkach tych zastosowaliśmy tapetę akustyczną, gdzie transparenty akustycznie materiał z wydrukiem i schowany za nią szerokopasmowy absorber przedstawia mapę z lokalizacją dwóch oddziałów Brill AV w Europie. 

Dodatkowo w korytarzu zastosowano parawan, osłonę, czy inaczej zwane przepierzenie akustyczne wykonane  z drewnianych fornirowanych lamelek wykonanych z trudnozapalnego MDF. Materiał akustyczny EcoBoard, umieszczony pomiędzy lamelkami, dodaje pochłanianie dźwięku, dzięki czemu hałas z drukarki, która znajduje się za osłoną jest mocno wytłumione. Estetyczne połączenie drewnianych lamelek z materiałem chłonnym przekształca wnętrze w przytulne, ale jednocześnie nowatorskie przestrzenie. Dla tych, którzy poszukują skutecznych paneli akustycznych o stylowym wyglądzie, nasze WoodenBaffle stanowią doskonałe rozwiązanie. W całości biura tj. open space, sale konferencyjne, recepcja i korytarze zastosowaliśmy sufit akustyczny wykonany z czarnego materiału chłonnego EcoBaffle. Wszystkie rozwiązania razem stworzyły dobre warunki akustyczne dla całości biura.

Informacje o realizacji

Klient

Brill AV Media

Projektant

Hejduk Architekci 

Wykorzystane produkty

NyquiTiles Round, NyquiWall, EcoBoard, Wooden Baffle

Złóż zapytanie ofertowe