Nyquista White

Top 5 akustycznych sufitów podwieszanych

2 listopada, 2022

Top 5 akustycznych sufitów podwieszanych

2 listopada, 2022

Sufit to często jedyna powierzchnia, na której bez znacznej ingerencji w układ funkcjonalny pomieszczenia można zamontować panele absorbujące dźwięk. Konstrukcja podwieszanych sufitów akustycznych może zmniejszać kubaturę pomieszczenia wpływając na czas pogłosu. Poza czysto użytkowym charakterem, podwieszany sufit może być ciekawym elementem dekoracyjnym, wyróżniającym daną przestrzeń od innych. Jeśli zastanawiasz się nad montażem podwieszanego sufitu w swoim biurze lub mieszkaniu, ale nie wiesz jakie rozwiązanie będzie najlepszym, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Z dzisiejszego artykułu dowiesz się:

  1. Po co instalować podwieszany sufit?
  2. Jakie są alternatywy dla podwieszanych sufitów?
  3. Poznasz 5 najlepszych akustycznych sufitów podwieszanych.

Dlaczego montujemy sufity podwieszane

Montaż podwieszanych sufitów akustycznych najczęściej spowodowany jest chęcią obniżenia czasu pogłosu w pomieszczeniu poprzez zastosowanie dodatkowych materiałów pochłaniających dźwięk. Poza czysto funkcjonalnym zastosowaniem, podwieszane sufity mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny i skupiający uwagę. 

1. Czym są akustyczne wyspy sufitowe EcoCloud?

designerskie wykończenie wnętrza - wyspy podwieszane

Jeśli zależy Ci na nieco bardziej dekoracyjnym i skupiającym uwagę rozwiązaniu, a dodatkowo nie chcesz zmieniać pierwotnej wysokości pomieszczenia, warto pomyśleć o zastosowaniu ekologicznych wysp sufitowych EcoCloud lub EcoCloud Light. Wyspy sufitowe mogą być zamontowane na różnych wysokościach i pod różnymi kątami, co dodatkowo pozytywnie wpływa na warunki akustyczne pomieszczenia. Charakterystyczna trójwarstwowa budowa sufitów EcoCloud z pustką powietrzną pomiędzy warstwami, zapewnia bardzo wysoki współczynnik pochłaniania dźwięku w szerokim zakresie częstotliwości. Wyspy sufitowe EcoCloud są idealnym rozwiązaniem w wielkopowierzchniowych biurach, w których występuje zbyt duży pogłos utrudniający rozumienie mowy. Poszczególne elementy są wykonane z niepylącego się materiału o wysokiej klasie ogniowej. Produkt w pełni podlega recyklingowi a cała konstrukcja umożliwia swobodną cyrkulację powietrza. Wyspy sufitowe wykonane w dowolnym kształcie i kolorze mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny.  

EcoCloud white

Idealne rozwiązanie dla biur i przestrzeni borykających się z problemem echa i niezrozumiałej mowy. Dostępne w wielu kolorach i kształtach. Wykonane z materiału pochodzącego z recyklingu.

2. Kasetonowy akustyczny sufit podwieszany EcoCeiling

sufit podwieszany do biura

Jeśli interesuje Cię uzyskanie płaskiej powierzchni sufitu o dużo lepszych parametrach akustycznych niż zwykły, malowany strop, najlepszym rozwiązaniem będzie montaż sufitu akustycznego w systemie EcoCeiling. Stalowa konstrukcja sufitu EcoCeiling pozwala na montaż kwadratowych kasetonów absorbujących dźwięk wykonanych ze sprasowanych włókien poliestrowych, odzyskiwanych w procesie recyklingu butelek PET. Nad podwieszoną konstrukcją sufitu z łatwością schowają się wszelkie instalacje elektryczne lub ciągi wentylacyjne. Konstrukcja pozwala również na łatwy montaż dowolnych opraw oświetleniowych. Dobierając wysokość sufitu można wpływać na kubaturę pomieszczenia zachowując jednocześnie jego surowy i elegancki charakter. Całość konstrukcji pokryta jest gładką powierzchnią w kolorze białym, czarnym lub szarym. Na zamówienie dostępne jest również wykończenie w innym kolorze.

podwieszany sufit aukstyczny

Jest to jedna z najprostszych i najbardziej skutecznych adaptacji akustycznych w przestrzeniach biurowych: składa się z podkonstrukcji – rusztu stalowego oraz specjalnych kasetonów z materiału PET.

3. EcoBaffle - Akustyczne panele montowane pod sufitem

baffle sufitowe jako akustyczne panele sufitowe

Kolejną propozycją designerskiej adaptacji akustycznej sufitu mogą być sufitowe panele akustyczne EcoBaffle. Charakterystyczny, równoległy układ paneli sufitowych EcoBaffle stwarza możliwość wykorzystania dużej ilości materiałów pochłaniających  dźwięk, na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Montaż paneli pod różnymi kątami powoduje zwiększenie współczynnika pochłaniania dźwięku, a podłużna konstrukcja dodaje całemu pomieszczeniu lekkości, przestrzenności oraz dynamicznego charakteru. Smukły kształt i ażurowa konstrukcja wykonana w dowolnie wybranym kolorze optycznie powiększa pomieszczenie. Ustrój umożliwia łatwy dostęp do instalacji technicznych, wentylacji lub oświetlenia.

Baffle-na-sufit-panele-płyta-pet-izolujące-sufitowe-eko-ekologiczne-stołówka-pogłos-echo-EcoBaffle-EcoLine-Nyquist

Pionowy, równoległy układ paneli, większa powierzchnia oraz różne kąty odbicia, zwiększają współczynnik pochłaniania dźwięku. 

4. EcoGrid – ekologiczny podwieszany sufit akustyczny 3D

Podwieszany sufit może również przybrać formę  rastrowej, trójwymiarowej konstrukcji sufitu EcoGrid, dostępnej w wielu kształtach i kolorach. Ażurowa konstrukcja wraz z pionowym układem elementów sprawiają, że pochłaniany jest zarówno dźwięk bezpośredni, jak i fale odbite od powierzchni sufitu. Krzyżowe ułożenie rastrów sufitu  zapewnia dobre rozproszenie dźwięku, które również wpływa na poprawę warunków akustycznych i redukcję hałasu pogłosowego. Rozstaw paneli EcoGrid jest regulowany i każdorazowo dostosowywany do danego projektu. Akustyczne panele sufitowe EcoGrid wraz z innymi  wyspami sufitowymi z powodzeniem mogą być skuteczną i nowatorską alternatywą dla tradycyjnych podwieszanych sufitów akustycznych. 

Grid-sufit-panele-płyta-pet-dekoracyjne-sufitowe-ekologiczne-biuro-pogłos-echo-EcoGrid-EcoLine-Nyquista-akustyka-biurowa-Warszawa

Panele sufitowe o trójwymiarowej konstrukcji, najczęściej wybierane przy adaptacji przestrzeni biurowych. Dostępne w wielu kształtach i kolorach.

5. Wooden Cloud – drewniane wyspy sufitowe dla najbardziej wymagających

Wooden Cloud, czyli akustyczne wyspy sufitowe o eleganckim, drewnianym wykończeniu, charakteryzują się zmiennym współczynnikiem pochłaniania dźwięku, zależnym od zastosowanego wzoru i wielkości perforacji. W kontekście odpowiedniego dostosowania właściwości akustycznych całego ustroju, nie bez znaczenia jest zastosowana ilość i grubość materiału pochłaniającego dźwięk. Kolejnym elementem wpływającym na właściwości akustyczne całego ustroju jest grubość obudowy wykonanej z MDF oraz jej wykończenie obejmujące lakierowanie, laminowanie lub fornirowanie. Całość Wooden Cloud, na który składa się drewniana, perforowana obudowa oraz umieszczony wewnątrz materiał z włókniną pochłaniającą dźwięk, zawieszony jest na stalowych, regulowanych linkach. Montaż akustycznego podwieszanego sufitu Wooden Cloud, bez wątpienia poza spowodowaniem istotnej poprawy warunków akustycznych wewnątrz pomieszczenia, może być bardzo eleganckim i szlachetnym dodatkiem wizualnym.

Gotowe-wyspy-sufitowe-wyciszenie-stropu-LED-WoodenCloud-Wooden-Line-Nyquista

To wyspy sufitowe dla najbardziej wymagających. Drewniane wykończenie nada twojej przestrzeni szlachetnego, eleganckiego charakteru jednocześnie odmieniając je akustycznie.

Nasze realizacje

Ze wybranymi zdjęciami sufitów akustycznych, które już wykonaliśmy, możesz zapoznać się na naszej stronie internetowej w zakładce realizacje.

Zrealizowaliśmy ponad 500 projektów dla klientów z wielu branż. Często współpracujemy z architektami i projektantami, którzy chcą zastosować produkty Nyquisty w swoich projektach. Jesteśmy otwarci na współprace przy poprawie akustyki dowolnej przestrzeni.

Formularz kontaktowy