Symulator golfa


Bądź w formie przez cały rok.

Bezpieczeństwo

Budując symulator golfa zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Pomieszczenie wyposażone jest w specjalne panele z pianki amortyzującej uderzenia, maty golfowe, kurtyny boczne i sufitowe oraz ekran absorbujący cały pęd uderzenia piłki.

Sprzęt pomiarowy

Dedykowany radar golfowy, podczas zamachu i uderzenia, umożliwia pomiar w czasie rzeczywistym nawet do 40 parametrów kija i piłki. Są to np. prędkość główki kija, prędkość piłki, kąt wznoszenia
i lądowania, spin piłki czy oś spinu.

Wielofunkcyjność

W zależności od potrzeb możemy przekształcić pomieszczenie w multimedialne centrum rozrywki. Oprócz podstawowej funkcji symulatora golfa, pokój może być wykorzystany jako sala kinowa, odsłuchowa czy salon gier video.

Ergonomia

Nad stabilnym działaniem symulatora golfowego czuwa potężny komputer, wyposażony w najnowsze podzespoły oraz dedykowane oprogramowanie. Całość sterowana jest za pomocą 24-calowego dotykowego ekranu lub myszki i klawiatury.

Audio

Nasze wrażenia z gry potęguje ścieżka dźwiękowa w postaci odgłosów natury lub zmiennych warunków pogodowych. Głośniki w systemie Dolby Atmos ukryte są za ekranem oraz elementami adaptacji. Możemy je również wykorzystać do słuchania muzyki lub oglądania filmów.

Video

Wirtualne pola golfowe odwzorowane są w skali 1:1 w przepięknej, realistycznej grafice. Na trójwarstwowym ekranie impactowym wyświetlany jest obraz w jakości Full HD. Jego wielkość dobierana jest indywidualnie do każdego wnętrza.

Adaptacja akustyczna

W trakcie uderzenia w piłkę wytwarzany jest hałas przekraczający nawet 100 dB. Taki poziom dźwięku może być szkodliwy dla naszego słuchu. Dlatego w pomieszczeniu montowane są specjalne panele akustyczne, gwarantujące najwyższy komfort akustyczny.

Izolacja akustyczna

Odpowiednio dobrany system izolacji akustycznej ścian, sufitu i podłogi w projektowanym pomieszczeniu sprawi, że hałas nie przedostaje się na zewnątrz. Dbamy więc również o to, aby nie zakłócać ciszy osobom znajdującym się w sąsiednich pomieszczeniach.

Wyposażenie symulatora golfa


Dbamy o Twój komfort
i bezpieczeństwo.

Radary golfowe


Twój najlepszy personalny trener golfa.

Dowiedz się, który radar golfowy najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Formularz kontaktowy

Symulator golfowy wyposażony jest w szereg zaawansowanych opcji treningowych i meczowych. W zależności od zastosowanego radaru, system umożliwia pomiar i analizę nawet do 40 parametrów związanych z położeniem piłki, kija, a także płaszczyznami zamachu. Symulator golfa świetnie nadaje się również do treningu krótkiej gry, nauki chippingu, a nawet gry z bunkra czy puttingu.

Większość radarów golfowych jest mobilna. Dzięki temu możemy zabrać ze sobą urządzenie pomiarowe na pole lub strzelnicę golfową i tam analizować swoją grę.

Symulator golfaod A do Z


Zobacz, jak powstają najbardziej
zaawansowane symulatory golfa.

Sprawdź również jak powstają sale kinowe.

Sale kinowe

Zbieranie informacji

 • Analiza potrzeb klienta
 • Określenie funkcji pomieszczenia
 • Inwentaryzacja pomieszczenia
 • Wykonanie pomiarów akustycznych

Projektowanie

 • Dobór radaru golfowego
 • Projekt instalacji audio-video
 • Projekt akustyczny
 • Projekt elementów zabezpieczających
 • Projekt wystroju wnętrza
 • Tworzenie wizualizacji pomieszczenia

Wykonanie

 • Opracowanie dokumentacji technicznej
 • Stworzenie harmonogramu prac
 • Produkcja i przygotowanie podzespołów
 • Wykonanie prac i nadzór nad realizacją

Testy

 • Pomiary akustyczne powykonawcze
 • Kalibracja i testowanie symulatora
 • Strojenie systemu audio-video
 • Szkolenie z obsługi symulatora
 • Wykonanie okresowych przeglądów

Symulator golfa od A do Z


Zobacz, jak powstają najbardziej zaawansowane symulatory golfa.

Sprawdź również jak powstają sale kinowe.

Sale kinowe

Zbieranie informacji

 • Analiza potrzeb klienta
 • Określenie funkcji pomieszczenia
 • Inwentaryzacja pomieszczenia
 • Wykonanie pomiarów akustycznych

Projektowanie

 • Dobór radaru golfowego
 • Projekt instalacji audio-video
 • Projekt akustyczny
 • Projekt elementów zabezpieczających
 • Projekt wystroju wnętrza
 • Tworzenie wizualizacji pomieszczenia

Wykonanie

 • Opracowanie dokumentacji technicznej
 • Stworzenie harmonogramu prac
 • Produkcja i przygotowanie podzespołów
 • Wykonanie prac i nadzór nad realizacją

Testy

 • Pomiary akustyczne powykonawcze Kalibracja i testowanie symulatora Strojenie systemu audio-video Szkolenie z obsługi symulatora Wykonanie okresowych przeglądów

Eventy z golfem


Podnieś prestiż swojej imprezy.

Showroom


Symulator golfowy
stworzony przez graczy dla graczy.

Realizacje


Jedno pomieszczenie – wiele zastosowań.

Zobacz wszystkie realizacje Nyquista

Wszystkie realizacje

Pomieszczenie do gry w golfa, pełniące jednocześnie funkcję sali kinowej, może stanowić dodatkową atrakcję w hotelach, klubach, prestiżowych apartamentowcach czy ośrodkach sportowych.

Symulator golfa zwiększa atrakcyjność inwestycji i podnosi jej prestiż. Jest to więc idealny sposób na pozyskanie nowych klientów oraz wyróżnienie się spośród konkurencji.

Aktualności


Sprawdź najnowsze ciekawostki ze świata golfa.

Więcej artykułów na temat golfa znajdziesz tutaj.

Przejdź do bloga

Roślinność w biurze

Chcemy żyć zgodnie z najnowocześniejszymi trendami. Wyobrażamy sobie przestrzeń, w której spędzamy większą część naszego dnia, jako zieloną…


Obalamy mity – czy szkło może być pożądane akustycznie?

W tym artykule postaram się wyjaśnić i obalić kolejny, zdaje się mocno zakorzeniony już, mit akustyczny. O ile świadomość, jak złym wyborem…


TOP 5 SPOSOBÓW NA WYCISZENIE MIESZKANIA

Podłoga pływająca jest najlepszym rozwiązaniem na wyciszenie stropu. Czym jednak różni się od standardowej podłogi i dlaczego……


Tak, projektujemy i wykonujemy całe pomieszczenie dedykowane do gry w golfa, poczynając od instalacji elektrycznej, nagłośnienia, oświetlenia, przez wszystkie niezbędne okładziny akustyczne, maty golfowe, urządzenia elektroniczne, radary, a kończąc na elementach wystroju wnętrza. Nasi montażyści i eksperci golfowi mają doświadczenie w kompleksowych realizacjach symulatorów golfa.

Tak, projektując symulator golfowy dbamy o każdy szczegół. Dobieramy odpowiednie panele akustyczne, sztuczne trawy imitujące green oraz fairway, maty rangowe, okładziny ścienne, sufitowe, kotary impactowe, meble, akcesoria oraz elementy dekoracyjne. W przedstawieniu finalnego efektu pomagają nam wizualizacje 3D projektowanego symulatora golfa.

Minimalne wymiary pomieszczenia, w którym możemy zainstalować symulator golfa, uzależnione są od rodzaju zastosowanego sytemu pomiarowego. Przykładowo dla radarów fotometrycznych (SkyTrak, Foresight GC2, GCQUAD) potrzebujemy pomieszczenia o wymiarach ok. 4,5 x 5,5 m, natomiast dla radarów dopplerowskich (Trackman, Flightscope) ok. 4,5 m x 7 m. W każdym przypadku zalecany jest pokój o wysokości min. 3 m. Wysokość jest silnie związana z charakterystyką swingu gracza oraz jego wzrostem i długością rąk. W niektórych przypadkach optymalna wysokość dla symulatora to 3,3 m.

Tak, w grze na symulatorze wykonujemy zamach prawdziwymi kijami golfowymi i uderzamy w prawdziwą piłkę. Piłka uderzana jest z wyznaczonego obszaru sztucznej trawy lub maty golfowej. Po uderzeniu w ekran golfowy piłka swobodnie upada na podłogę, a jej dalszy lot widoczny jest na ekranie dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu, w które wyposażony jest nasz symulator golfa.

Największy wpływ na cenę symulatora golfa ma dobór odpowiedniego radaru golfowego, który musi być dostosowany do wielkości pomieszczenia. Od wyboru systemu pomiarowego zależy także odległość maty rangowej od ekranu golfowego. To z kolei determinuje liczbę niezbędnych paneli i kotar impactowych zapewniających wymagane bezpieczeństwo. Istotnym czynnikiem wpływającym na cenę symulatora jest też wielkość powierzchni ze sztuczną trawą i podkładami imitującymi odpowiednią sprężystość podłoża. Z wielkością pomieszczenia związana jest także ilość paneli akustycznych, mających na celu ograniczenie hałasu (szczególnie przy uderzeniach kijami typu wood). Na cenę wpływają również m.in.: rodzaj karniszy (elektryczne lub manualne), wielkość i jakość systemu audio oraz video, ilość akcesoriów golfowych i treningowych, meble, oświetlenie oraz pozostałe elementy wykończenia wnętrza.

Przy silnym uderzeniu kijami typu wood, a w szczególności driverem w piłkę golfową, wytwarzany jest hałas przekraczający nawet 100 dB. Taki poziom dźwięku może być męczący lub nawet szkodliwy dla naszego słuchu. Aby zapewnić komfortowe warunki gry na symulatorze, konieczny jest montaż odpowiednich paneli akustycznych, które zmniejszą hałas w pomieszczeniu oraz zagwarantują ciszę w sąsiednich pomieszczeniach.

Oczywiście. W trakcie projektowania i budowy symulatora golfowego przywiązujemy szczególną wagę do bezpieczeństwa podczas użytkowania. Po ukończonej budowie nasi eksperci poświęcają odpowiednio dużo czasu na przetestowanie wszystkich elementów gry i możliwości odbić piłki. Nasze doświadczenie i wiedza w budowaniu tego typu pomieszczeń gwarantują bezpieczeństwo i wysoki komfort gry.

Nie ma jednego uniwersalnego systemu pomiarowego, który idealnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Wszystkie radary golfowe mają swoje wady i zalety. Dlatego współpracujemy ze wszystkimi czołowymi producentami systemów pomiarowych, aby każdorazowo dobrać odpowiedni model radaru do indywidualnych potrzeb klienta.

Tak, wykorzystywane przez nas oprogramowanie golfowe pozwala na rozegranie pełnej rundy na wybranych polach golfowych z całego świata. W zależności od radaru golfowego oraz oferowanego do niego oprogramowania dostępne jest od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy pól golfowych. Na symulatorze golfa możemy grać indywidualnie lub ze znajomymi, rywalizować z graczem komputerowym lub z innymi graczami w trybie online (w zależności od oprogramowania).

Tak, w zależności od systemu i oprogramowania jest możliwość trenowania praktycznie każdego aspektu gry w golfa od puttowania przez krótkie strzały (chip, pitch), pełen swing, a także grę z bunkra czy gęstej trawy (rough). Wiele programów ma możliwość ustawiania target green-ów na dowolnej odległości od gracza, dzięki czemu możemy trenować celność na każdym dystansie. Najnowsze oprogramowanie firmy Skytrak pozwala na ćwiczenie trafiania w fairway, który możemy sobie sami zaprojektować (odległość gracza od fairwayu, szerokość i kierunek skrętu fariway). Jeszcze inną możliwością jest trening online z innymi graczami/społecznościami z całego świata – bardzo rozbudowany tryb takiego treningu oferuje firma Trackman i Flightscope.

Tak, w zależności od oprogramowania możliwa jest gra sieciowa na symulatorze golfa ze znajomymi lub graczami z całego świata. Niektóre gry oferują nawet możliwość organizowania turniejów golfowych online.

Symulatory golfowe przeznaczone są w szczególności dla osób, które grają w golfa i chcą doskonalić swoją technikę gry przez cały rok. Symulator golfowy to także świetne narzędzie do nauki gry dla początkujących graczy. Oferta skierowana jest również do architektów, deweloperów i firm, które chcą zwiększyć atrakcyjność danej inwestycji. Gra na symulatorze golfowym to doskonała okazja do organizacji wszelkiego rodzaju eventów, spotkań towarzyskich i biznesowych.

Kosztorys symulatora golfa przygotowujemy bezpłatnie. Po zaakceptowaniu wstępnej oferty, przystępujemy do kompleksowego przygotowania projektu, łącznie z dokumentacją techniczną i wizualizacjami pomieszczenia. Każdy symulator wyceniany jest indywidualnie po dostarczeniu rzutów oraz zdjęć aranżowanego pomieszczenia. Nasi eksperci mogą również przyjechać na miejsce w celu sprawdzenia pomieszczenia i dokonania niezbędnych pomiarów.

Czas budowy symulatora zależy od stanu pomieszczenia oraz zakresu powierzonych prac. W przypadku, gdy nie jest wymagana duża ilość brudnych robót, projektowanie oraz realizacja symulatora trwa od 4 do 6 tygodni. W przypadku potrzeby wykonania zaawansowanej izolacji ścian oraz całej instalacji elektrycznej czas ten może się wydłużyć. Termin realizacji jest ustalany indywidualnie przy zawieraniu umowy.

Tak, odpowiednie warunki akustyczne, panoramiczny, duży ekran, mocna jednostka centralna PC oraz instalacja audio-video sprawiają, że pomieszczenie może być wykorzystane jako sala kinowa, sala odsłuchowa lub sala multimedialna do gier. Na życzenie klienta możemy dostosować wnętrze do indywidualnych potrzeb i zapewnić dodatkowe wyposażenie takie jak sprzęt av, hi-fi, kotary zaciemniające, fotele kinowe itp.

Nie, obsługa symulatora golfa jest prosta i sprowadza się do kilku prostych zasad. Oprogramowanie symulatora nie różni się zasadniczo od obsługi gry komputerowej. Nasi specjaliści po każdej instalacji przeprowadzają szkolenie z obsługi, przekazują niezbędne instrukcje oraz demonstrują możliwości symulatora golfowego. W razie wątpliwości w każdym momencie można do nas napisać/ zadzwonić i skonsultować się lub umówić się z naszym technikiem na dodatkową wizytę.

W golfa mogą grać dzieci w wieku od 3-4 roku życia (w obecności dorosłego opiekuna). W przypadku symulatora golfowego nie ma żadnych dodatkowych ograniczeń. Golf to sport ogólnorozwojowy który uczy koordynacji ruchowej, właściwej postawy, jak również samodyscypliny i zasad fair-play. Gra w golfa doskonale rozwija wyobraźnię i zmusza do logicznego myślenia, dlatego polecana jest przede wszystkim dzieciom, ale także osobom starszym, które chcą pozostać w formie.

Tak, standardowo elementy symulatora objęte są dwuletnią gwarancją. W razie potrzeby okres gwarancyjny może być przedłużony. Nasi serwisanci dostępni są cały czas pod telefonem lub mailem. W przypadku ewentualnej usterki przyjeżdżają na miejsce i dokonują niezbędnego serwisu. Gwarancji nie podlega normalne zużycie elementów w toku eksploatacji zgodnej z instrukcją, gdy nie wynika ono z fabrycznych lub fizycznych wad produktu.