Tort Studio

Tort Studio

Klient zgłosił się do nas ze zleceniem zaprojektowania i realizacji adaptacji akustycznej studia nagrań. Po wykonaniu i analizie pomiarów parametrów akustycznych: odpowiedzi częstotliwościowej pomieszczenia, rezonansów własnych, czasu pogłosu zaprojektowaliśmy odpowiednie rozwiązania w celu zapewnienia wymaganego komfortu akustycznego użytkownikom studia.

Na projekt adaptacji akustycznej składały się panele akustyczne Fiber Color Fugue umieszczone na suficie i ścianie za monitorami, które miały za zadanie ograniczyć czas pogłosu, wpływający niekorzystnie na klarowność systemu odsłuchowego i odpowiedź częstotliwościową pomieszczenia.

W celu zapewnienia lepszej dyfuzyjności pomieszczenia, poprawy stereofonii, na suficie zamontowaliśmy dyfuzory Nyquista Flicker wykonane z materiału xps. Dodatkowo, za monitorami zastosowaliśmy dwuokresowe dyfuzory Nyquista Skyline 2 zaprojektowane na podstawie matematycznego modelu Schroedera.

Na ścianach zamontowaliśmy panele akustyczne oparte na drewnianej ramie wypełnionej materiałem dźwiękochłonnym pokrytym tkaniną transparentną akustycznie w celu minimalizacji efektu filtracji grzebieniowej występującej na skutek silnych odbić od ścian.

W celu wyrównania odpowiedzi częstotliwościowej w zakresie niskich częstotliwości, w rogach pomieszczenia zastosowaliśmy pułapki basowe wykonane z gęstej pianki akustycznej pokrytej tkaniną.

Informacje o realizacji

Klient

Tort Studio

Projektant

Nyquista

Wykorzystane produkty

Złóż zapytanie ofertowe