Nyquista White

Prywatność w biurach – akustyczne ekrany nabiurkowe i ich właściwości

23 maja, 2022

Prywatność w biurach – akustyczne ekrany nabiurkowe i ich właściwości

23 maja, 2022

Otwarte przestrzenie biurowe pomagają tworzyć przyjazne i komfortowe środowisko pracy, wspomagają współprace między pracownikami i skracają między nimi dystans. Problematyczne w takich miejscach mogą być widzialne i słyszalne zakłócenia powodowane przez mnogość razem pracujących osób. Jeśli zależy Ci na stworzeniu komfortowych warunków pracy zapewniających bliskość współpracowników ale jednocześnie prywatność i spokój akustyczne ekrany nabiurkowe mogą być strzałem w dziesiątkę!

Z dzisiejszego artykułu dowiesz się :

  • Czym są i jak działają akustyczne ekrany na biurkowe
  • Z czego są wykonane i czym się charakteryzują
  • Dlaczego, nie tylko ze względu na akustykę warto rozważyć ich zakup

Ekrany akustyczne montowane na biurkach – zastosowania nie tylko akustyczne

Wyobraź sobie sytuację, w której każda z wspólnie pracujących osób jednocześnie prowadzi rozmowę telefoniczną kiedy wszyscy razem siedzą przy biurkach w pustym, często przeszklonym biurze typu open space. Prawdopodobnie pomyślałeś teraz o hałasie wielu kumulujących się rozmów telefonicznych w pogłosowym pomieszczeniu. Jak już pewnie wiesz, fala dźwiękowa jest wielowymiarowa i na twardych powierzchniach wewnątrz pomieszczenia ulega wielokrotnym odbiciom.  To prawdopodobnie najgorszy biurowy scenariusz i przestrzeń, w którym absolutnie nie chciałbyś pracować. Rozwiązaniem takiego problemu mogą być nabiurkowe ekrany akustyczne, których głównym zadaniem jest ograniczanie hałasu na stanowisku pracy. Co ciekawe, nie chodzi tylko o ograniczenie hałasu docierającego do danego pracownika przy danym biurku, ale także ograniczanie hałasu emitowanego przez niego samego. Wiele osób wspólnie pracujących i  dzielących przestrzeń, zazwyczaj zwiększa poziom hałasu. Wideo rozmowy, konwersacje pomiędzy współpracownikami, odgłosy kroków, czy hałas stukania w klawiaturę to tylko niektóre z rzeczy, które mogą skutecznie utrudniać koncentrację. Głównym zadaniem ekranów akustycznych jest pochłanianie dźwięku, możliwie jak najbliżej jego źródła. Zamontowane pionowo przed pracownikiem, na krawędzi jego biurka, oprócz  czysto akustycznego działania, z powodzeniem ograniczą kontakt wzrokowy z osobą pracującą naprzeciwko i tym samym pomogą w wydzieleniu osobnych i prywatnych miejsc pracy.

Jak w przestrzeni open space stworzyć prywatne, komfortowe i ciche miejsce pracy

Mnogość kolorów i wzorów paneli nabiurkowych, bez wątpienia może uatrakcyjnić wizualnie wnętrze biura. Jeśli nie jesteś przekonany do trwałego montażu paneli akustycznych, nie zapominaj, że istnieje wiele mobilnych rozwiązań, które możesz dowolnie dostosowywać do aktualnych potrzeb. Np. jeśli dane zadanie wymaga współpracy większej liczby osób, niektóre z nabiurkowych paneli można zsunąć odsłaniając pole widzenia przed biurkiem, umożliwiając tym samym komfortową komunikację i kontakt wzrokowy z pozostałymi pracownikami. Możesz rozważyć również zakup paneli wolnostojących, dzięki którym w dowolnym momencie będziesz mógł przearanżować swoje wnętrze i przenieść je w miejsce, w którym akurat będą potrzebne. Takie rozwiązania, poza biurami, coraz częściej znajdują zastosowania w restauracjach, w których szukamy prywatności, intymności i spokoju.

Nasze ekrany nabiurkowe EcoScreen Desk mogą również stanowić dodatkową przestrzeń roboczą – przy pomocy pinesek z łatwością można do nich przypiąć zdjęcia, rysunki lub aktualną listę rzeczy do zrobienia.

Nie możemy również zapomnieć o tym, że nabiurkowe panele akustyczne naszej produkcji są rozwiązaniem przyjaznym środowisku. Materiał poza wysoką klasą ogniową, wysoką odpornością na zabrudzenia oraz urazy mechaniczne, nie pyli się, jest odporny na pleśń, a dodatkowo powstaje w procesie recyklingu butelek PET.