Nyquista White

Wyspy sufitowe i sale Brain Embassy

Brain Embassy - Czackiego

Brain Embassy:
sale konferencyjne i wyspy sufitowe

Brain Embassy to innowacyjne miejsce pracy i życia jakiego jeszcze świat nie widział. Warszawski Co-creating to nie tylko przyjazne i elastyczne biuro dostosowane do codziennych potrzeb, ale również idea skupiająca pozytywnych i otwartych ludzi, szukających jednocześnie ciepłej, domowej atmosfery i kreatywnej przestrzeni, będącej inspiracją dla rozwoju swojego biznesu.

Do projektu, podobnie jak założyciele, podeszliśmy z dużą ciekawością i otwartością na nowe wyzwania. Klient zgłosił się do nas z pomysłem stworzenia adaptacji akustycznej, bezpośrednio nawiązującej do identyfikacji wizualnej firmy, a dokładniej do kształtu chmurki znajdującej się w logo Brain Embassy. W tym celu wykorzystaliśmy personalizowane wyspy sufitowe EcoCloud z pustką powietrzną pomiędzy warstwami materiału PET, dla uzyskania wyższego współczynnika absorpcji dźwięku. Tak wykonane akustyczne wyspy sufitowe stały się motywem przewodnim naszego projektu, przewijającym się przez całe biuro.

Pod sufitem sali konferencyjnej zawisły szare EcoBaffle wykonane z ekologicznych płyt akustycznych EcoBoard, będące produktem powstałym z recyklingu butelek PET. Kształt ciemno szarych, harmonijkowych ścian bocznych z pustką powietrzną z tyłu, dzięki zastosowaniu większej ilości materiałów aniżeli byłoby to możliwe przy zastosowaniu płaskich paneli naściennych, pozwolił na zwiększenie współczynnika pochłaniania dźwięku. Na tylnej ścianie sali zawisła charakterystyczna chmurka z personalizowanym neonem „Yes you can”. Element ten wykonaliśmy w technologii NyquiWall z materiałem absorpcyjnym znajdującym się pod warstwą filcu oraz ramką w kształcie chmury. Ramka wykonana z materiałów PET, poza nadaniem charakterystycznego kształtu chmury, pozwoliła na ukrycie znajdującego się z tyłu neonowego światła ambientowego.

Informacje o realizacji

Klient

Brain Embassy

Projektant

Wykorzystane produkty

Make an inquiry