Nyquista White

Sala odsłuchowa Audiostrefa

Salon Audiostrefa

Sala odsłuchowa - Salon Audiostrefa

Sala odsłuchowa salonu Audiostrefa to miejsce, w którym klienci mogą podsłuchać i porównać wybrany sprzęt Hi-Fi. W sali odsłuchowej szczególnie ważna jest więc profesjonalna adaptacja akustyczna i możliwie jak najbardziej neutralna charakterystyka brzmienia.  

Projektując salę odsłuchową w pierwszej kolejności skupiliśmy się na poprawie izolacyjności akustycznej tak, aby hałas nie przedostawał się do sąsiednich lokali. Ściany zaizolowane zostały wielowarstwowym systemem Nyquifix Pro z podwójną płytą włóknowo-gipsową oraz ciężką membraną SoundBlock. Zabudowa sufitowa z akustycznych płyt pełni jednocześnie funkcję izolacji jak również pułapek basowych. W przednich narożnikach oraz w tylnej części pomieszczenia znajdują się dodatkowe ustroje membranowe, strojone na niskie częstotliwości.

Większość adaptacji akustycznej sali odsłuchowej została zamaskowana systemem napinanych tkanin – NyquiWall. Do tego celu wykorzystaliśmy dwie tkaniny transparentne akustycznie – jasną i ciemną. Zależało nam na tym, aby zachować równowagę między pochłanianiem i rozpraszaniem, dlatego pod tkaninami oprócz absorberów i ustrojów perforowanych, znalazły się także dyfuzory Skyline. Na przedniej ścianie umieściliśmy rozpraszacze 1D, ułożone naprzemiennie w obu kierunkach. Z kolei na suficie wykorzystaliśmy dyfuzory wysokoczęstotliwościowe Omnibounce, lakierowane na biało. Dzięki tym zabiegom dźwięk rozchodzi się równomiernie po całej sali odsłuchowej. Jako uzupełnienie, na bocznych ścianach zastosowaliśmy panele FiberColor Fugue, pokryte dekoracyjną warstwą weluru.

Na tylnej ścianie zamiast jednokolorowej tkaniny, do systemu NyquiWall zdecydowaliśmy się na użycie tkaniny z nadrukiem. Specjalnie przygotowana grafika ożywia wnętrze i nadaje mu niepowtarzalny charakter.

Informacje o realizacji

Klient

Salon Audiostrefa

Projektant

Wykorzystane produkty

Nyquifix Pro, NyquiWall, FiberColor Fugue, Omnibounce, Skyline

Make an inquiry