Nyquista White

Akustyczna roślinność biurowa – Nyquimoss

August 4, 2022

Akustyczna roślinność biurowa – Nyquimoss

August 4, 2022

Wraz ze wzrostem popularności wielkopowierzchniowych biur open space miejsca pracy wielu z nas stały się niezwykle rozpraszające i hałaśliwe. W założeniu otwarte przestrzenie mają gwarantować łatwą możliwość przearanżowania układu, ale jednocześnie mają być nowoczesne, przyjazne dla oka i powinny wspomagać produktywność pracujących w nich osób. Dopełnieniem nowoczesnych powierzchni, często są rośliny, które poza oczywistymi walorami estetycznymi oraz zieloną barwą powodującą u wielu spokój, mogą również pełnić funkcje akustyczne. 

Z dzisiejszego artykułu dowiesz się:

  1. Dlaczego warto dbać o roślinność w biurach,
  2. Czym jest Nyquimoss i dlaczego chcieć mieć go u siebie,
  3. Gdzie można zainstalować ekologiczne ściany Nyquimoss.
Dlaczego w biurze warto mieć chociaż kilka roślin?
Przyjazny i redukujący stres wystrój biura, długoterminowo przekłada się na wiele korzyści. Mniej zestresowani i zdrowi pracownicy przekładają się na większą efektywność pracy. Czystsze powietrze wiąże się mniejszą liczbą nieobecności, związanych ze zwolnieniami chorobowymi. Rośliny, bo wszystkie te pozytywne odczucia możemy przypisać ich obecności, powodują, że pracownicy czują się spokojniejsi, szczęśliwsi i nierzadko zdrowsi psychicznie i fizycznie. Zakup roślin do biura to stosunkowo tani sposób zasygnalizowania, że dbamy o komfort miejsca pracy, który bezpośrednio może spowodować zadowolenie i poczucie docenienia wśród pracowników. Niestety nieodpowiednia pielęgnacja, brak odpowiedniego nasłonecznienia lub zbyt rzadkie podlewanie, może spowodować, że po kilku tygodniach rośliny zamiast upiększać biuro będą je szpecić, suchymi lub pożółkłymi liśćmi. Szukasz ekologicznej i mniej wymagającej alternatywy? Z nami możesz osiągnąć podobny, a nawet lepszy efekt, nie wymagający pielęgnacji i odpowiednio dostosowanych do danej rośliny warunków.
Powrót do korzeni, czyli jak ekologicznie i stylowo wyposażyć biuro
Powrót do naturalnych elementów wystroju wnętrz jest coraz popularniejszym trendem wśród współczesnych architektów. W nowoczesnych biurowcach coraz częściej instaluje się ogrody wertykalne, które nierzadko połączone są z systemami automatycznego podlewania, aby rośliny cieszyły oczy i działały uspokajająco na pracowników, ale jednocześnie, żeby nikt nie musiał zaprzątać sobie głowy ich utrzymaniem. Jeśli szukasz czegoś oryginalnego a jednocześnie ekologicznego i designerskiego, nyquimoss, czyli dekoracyjne panele akustyczne z wierzchnią warstwą wykonaną z chrobotka reniferowego, mogą być strzałem w dziesiątkę. Dzięki procesowi zasolenia, wierzchnia warstwa wykonana z norweskiego porostu przez długie lata cieszy oko, nie wymagając dostępu do światła, konserwacji ani nawet podlewania. Co więcej, ta niezwykle oryginalna zielona ściana nie tylko przyciąga wzrok, ale również może poprawić akustykę Twojego biura. Charakterystyczna, elastyczna i porowata faktura porostu wraz z dodatkową warstwą podkładową wykonaną z pianki akustycznej, z powodzeniem pochłonie niepożądane w biurze dźwięki i zmniejszy pogłos.
Chrobotek może być barwiony na jeden z kilkudziesięciu kolorów, dlatego jeśli do Twojego biura nie będzie pasować jego naturalny zielony kolor, a podoba Ci się oryginalna faktura, elastyczność i odporność materiału na chwilowe naciski powierzchniowe, bez problemu wykonamy dla Ciebie taką ścianę w innym kolorze. Możliwe jest również wycięcie wszelkiego rodzaju logotypów lub umieszczenie napisów dzięki modułowej budowie pianki. Taka eko ściana może z powodzeniem stać się wizytówką Twojej firmy! Instalacja ekologicznych paneli nyqyimoss sprawdzi się nawet w zacienionych pomieszczeniach. Mech zachowa swoje właściwości sprężyste i nie będzie się kruszyć we wszystkich pomieszczeniach, w którym wilgotność jest nie mniejsza od 30%. Jeśli w Twoim pomieszczeniu panuje wilgotność poniżej 30%, konieczne będzie zastosowanie dodatkowego nawilżacza powietrza lub podwyższenie wilgotności poprzez instalacje tradycyjnych, odpowiednio dobranych do Twojego biura roślin, np. umieszczonych w donicach akustycznych Nyquitotem.