Nyquista White

Czy lampy mogą być akustyczne? EcoLamp i jego zastosowanie w biurach

13 grudnia, 2022

Czy lampy mogą być akustyczne? EcoLamp i jego zastosowanie w biurach

13 grudnia, 2022

Odpowiednie oświetlenie biura to jeden z kluczowych elementów, bezpośrednio przekładających się na komfort pracy pracowników. Aby zapewnić komfortowe warunki pracy, światło docierające do miejsca pracy powinno być odpowiedniej barwy i o wystarczającym natężeniu.  Wybór odpowiedniej lampy nie musi ograniczać się wyłącznie do wyboru koloru i designu. Akustyczne lampy z powodzeniem poza oświetleniem danej przestrzeni mogą poprawiać również warunki akustyczne pomieszczenia.

ekologiczne lampy akustyczne EcoLamp

Stelaż oraz obudowa lampy akustycznej EcoLamp wykonane są z ekologicznego materiału EcoBoard, będącego pochodną sprasowanych włókien poliestrowych, odzyskiwanych w procesie recyklingu plastikowych butelek PET. Materiał ten, charakteryzuje się niezwykle wysokim współczynnikiem pochłaniania dźwięku w klasie A,  jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, odporny na pleśń, bezzapachowy i nie pyli się. Chłonność akustyczna jednej lampy odpowiada chłonności trzech tradycyjnych wysp sufitowych o wymiarach 60×60 cm. Pozwala to na uzyskanie znacznie niższego czasu pogłosu przy zagospodarowaniu zdecydowanie mniejszej powierzchni sufitu.  Warto również zwrócić uwagę na fakt, że cała konstrukcja akustycznej lampy EcoLamp jest niepalna i posiada klasyfikację ogniową B-s1, d0 zgodnie z normą PN-EN 13501-1 + A1:2010.

KIEDY I GDZIE STOSOWAĆ LAMPY AKUSTYCZNE?​

Sufit pomieszczeń biurowych to powierzchnia, na której najłatwiej zamontować materiały pochłaniające dźwięk, bez istotnego wpływu na układ funkcjonalny pomieszczenia. Obok zastosowania dekoracyjnych wysp sufitowych lub akustycznych podwieszanych sufitów redukujących hałas, coraz większym zainteresowaniem cieszą się również lampy akustyczne. Urządzenia takie, poza zapewnieniem odpowiedniego oświetlenia, przy zachowaniu pewnych zaleceń konstrukcyjnych i wykorzystaniu materiałów o optymalnych parametrach akustycznych, mogą  z powodzeniem pochłaniać hałaśliwe dźwięki będące często biurową codziennością.

oświetlenie biura

Funkcjonalne oświetlenie akustyczne nie musi być nudne

Oświetlenie dźwiękochłonne to rozwiązanie zarówno praktyczne jak i estetyczne.  Szeroka paleta barw z powodzeniem uatrakcyjni wygląd każdego biura. EcoLamp to połączenie oświetlenia z pochłanianiem dźwięku. Lampy standardowo podwieszane są pod sufitem za pomocą systemu regulowanych linek, dzięki czemu zmiana wysokości montażu jest prosta i wygodna. Lampy produkowane są w dwóch wariantach z sześcioma i dziesięcioma geometrycznymi elementami tworzącymi konstrukcje akustycznego klosza. Na specjalne zamówienie istnieje również możliwość wycięcia niestandardowych kształtów i wykonania lampy w innym niestandardowym wymiarze. Moc lampy zależna jest od wybranej wersji oświetlenia LED: 28, 36, 42, 55 W.

Lampy akustyczne EcoLamp na zamówienie

Poza wiszącymi lampami akustycznymi istnieją również lampy stojące oraz podłogowe, które dzięki konstrukcji wykonanej z rozmaitych materiałów o korzystnych parametrach akustycznych z powodzeniem poprawiają akustykę pomieszczenia, w którym się znajdują. Poniżej zamieszczamy link do karty produktowej lamp akustycznych EcoLamp Round. 

Produkt

Lampy akustyczne biurowe

EcoLamp Round to nasz nowy rodzaj akustycznych lamp!  Stanową idealne połączenie świetnych parametrów akustycznych i oświetleniowych. EcoLamp Round dostępne są wielu kolorach i różnych kształtach!

 

Formularz kontaktowy